Tisk a výroba krabiček

Výroba krabiček

U nás najdete vše pořebné pro kompletní výrobu krabičky. Od jejího návrhu až po její zalepení.

Jak u nás probíhá výroba krabiček

1. Grafický návrh krabiček

Vše začíná u grafického návrhu, který buď máte vlastní a nebo Vám jej s radostí vytvoříme u nás v grafickém studiu.

2. Tisk krabiček

Zde záleží hlavně na nákladu, případně velikosti požadovaných krabiček. Pokud se krabička vejde do rozměrů 32x100 cm a jedná se o menší náklad můžeme ji vytisknout na digitálním tiskovém stroji. Pokud se jedná o větší náklad, nebo jste si například v grafice zvolili barvu pantone použijeme ofsetový stroj KBA Rapida, který nabízí tisk 5 barev + lakování jedním průchodem, až do velikosti 70x50 cm.

3. Zušlechtění krabiček

Pokud si přejete aby krabička působila opravdu luxusním dojmem můžeme Vám nabídnout ještě způsoby jak ji zušlechtit: laminace, slepostisk, termoražba, disperzní lakování, parciální UV lak.

4. Výsek krabiček

Pokud se jedná o krabičky v malém nákladu, použijeme místo vysekávání náš řezací plotter IECHO, který zvládne řezat až do formátu 70x50 cm. Tímto se vyhneme potřebě vyrábět výsekovou formu. Díky tomuto zařízení také můžeme bezproblémů vytvořit maketu krabiček, pokud si přejete vše nejdříve překontrolovat.
Pokud se jedná o krabičky ve větším nakladu tak je nutné  vyhotovit tzv. výsekovou formu. A následně krabičky vysekat. Menší krabičky sekáme na stroji Grafopress, ten zvládne krabičky do rozměru 25x35 cm. Vetší krabičky sekáme na příklopovém lisu, ten zvládne vysekat krabičky až do formátu 70x50 cm

5. Lepení krabiček

Krabičky Vám samozřejmě u nás i zalepíme. Na naší lepičce KAMA ProFold 74 jsme schopni lepit jak nejčastější 1bodové krabičky, tak i 2 či 3bodové krabičky. Dále jsme schopni nanášet na krabičky také například oboustranou lepící pásku.

Ukázka realizace vyrobených krabiček

Technologie tisku krabiček

Ofsetový tisk

Ofsetovým tiskem tiskneme krabičky do formátu B2 na 5barvovém plně automatizovaném stroji s lakovací jednotkou. Stroj je vybaven automatizovaným spektrálním měřením barevnosti, což spolu s vysoce technicky zdatnou obsluhou zaručuje přesné vybarvení všech krabiček v celém průběhu tisku. Potiskneme materiály do tloušťky 0,8 mm. Používáme tiskové desky jen renomovaných značek jako je FUJI nebo AGFA

Digitální tisk


Malé náklady krabiček tiskneme na digitálním tiskovém stroji Konica Minolta AccurioPress C6100 s plně automatickým seřízením soutisku přední a zadní strany a se spektrálním měřením barevnosti tisku, což zaručuje přesné vybarvení všech tiskovin. Digitálním tiskem potiskujeme materiály o plošné hmotnosti od 60 do 400 g/m2 v rozměru do cca 32x75 cm oboustranně, 32x100 cm jednostranně. Na tomto stroji tiskneme i personifikované tiskoviny.